کلبه آبی

مدیر وبلاگ : فرزاد

هوش اجتماعی

سه شنبه 14 آذر 1385  ساعت: 10:12 ق.ظ

نوع مطلب :عمومی ،

نظرات() 

هوش اجتماعی خاصیت ویژه ای است كه علت توفیق ما در ارتباط اجتماعی است و با آموزش یا مطالعه ما نیز به دست نیامده است.

كسی كه از هوش اجتماعی بر خوردار است ، از دوران نوزادی نیز بهتر از سایر نوزادان است با اطرافیان ارتباط می گیرد. این بچه ها در آغوش هر غریبه ای آرام می گیرند، می خندند و بعدها در بزرگسالی چنان هوش اجتماعی خوبی در ایجاد روابط دارند كه می توانند با هر كسی رابطه ای  در خور و شایسته باشند. در حقیقت ایجاد روابط سالم یا به دیگر سخن " سیاست برقرار كردن رابطه " یك توان خاص و ارجمند است. ما در بزرگسالی نمی توانیم با هر كس رابطه داشته باشیم و به هر كس لبخند بزنیم.

همچنین دوست همه كس ، دوست هیچ كس نیست.

به دست آوردن این سیاست از یك سو به هوش اجتماعی مادرزادی وابسته است و از دیگر سو به آموزش، برون گرایی شخصیتی و علاقه به مردم نیز مربوط است.

                            مقایسه هوش اجتماعی زنان و مردان

اگر خوب دقت كنید می بینید كه بسیاری از خانم ها ، فاقد دوستان قدیمی سی ساله اند، یكی از دلایل نبود یك دوست قدیمی در زندگی خانم ها، وجود حسادت است. حسادت می تواند یك دوستی دیرینه را نیز ریشه كن كند !

در برخی موارد دیده می شود دو خانم كه سال ها با هم دوست بوده اند، بر اثر خریدن یك پالتوی شیك كه دیگری از عهده خریدن آن بر نیامده، رابطه دوستی خود را بریده اند.

خانم ها، هوش اجتماعی بسیار خوبی در شناخت مردم دارند، اما دوستان زیادی نداشته، ارتباطات غنی و دراز مدت لذتبخش اجتماعی نیز ندارند.

یكی از هنر های خانم ها، قطع ارتباط شوهران با دوستان قدیمی آنهاست. در واقع این حركت خانم ها، بسیار زشت و مایه خجالت است.هر كس به دوستانی كه دارد مفتخر است.دوستان جزو شناسنامه ما هستند.

اما خانم ها به این نكات هیچ توجهی ندارند، به سرعت از سال اول ازدواج به بعد كمر همت به قطع روابط چندین ساله شوهران خود با دوستانشان می بندند.

كار به جایی می رسد كه در سال بیستم زندگی هیچ كسی سراغی از مرد مفلوك نمی گیرد.

دیگر برای او نه دوستی به جا مانده نه فامیلی. برخی از زنان، علاوه بر یاران و دوستان، پای مادر و خواهر و خاله و دایی را نیز از خانه خود می برند. شوهری می سازند از همه جا رانده ؛ منزوی ؛

بی كس و تنها و دست آخر ، در پایان یك نمایش تلخ و تراژیك، پای در یك كفش می كنند و از مرد جدا می شوند !

به عقیده ما، این رفتار از یك انسان، بسیار عجیب و شگفت آور است.

در یك تجقیق، پرسش نامه هایی تهیه كریم و از زنان پرسیدیم كه چرا روابط شوهر خود را با دوستان و آشنایان و خانواده او می برند ؟

زنان در پاسخ نوشتند : یكی احق بود، یكی بد چشم بود، یكی سطح اقتصادی زندگی اش با ما تناسب نداشت، یكی هم در چنان موقعیت اجتماعی نبود كه شایسته ارتباط ما باشد.

در پرسش نامه ای دیگر از آنها پرسیدیم كه دوست دارید با چه كسانی رابطه داشته باشید ؟

بسیاری از زنان، این پرسش نامه ها را پر نكرده، سفید به ما باز گرداندند ! بعضی ها كه به خود زحمت دادند در شرایط خود نوشتند : آن فرد باید انسان باشد !

شاید اشتباهی رخ داده بود، زیرا ما كه نگفته بودیم حیوان باشد !

این تحقیق و نظایر آن به ما نشان می دهد كه بسیاری از زنان نمی دانند كه با چه كسانی می توانند معاشرت كنند، پس از دقت فراوان هم، اگر كسی را مناسب نشست و برخاست پیدا كنند، با هنری اعجاب آور به زودی آن رابطه را قطع می كنند.

حقیقت این است كه این رفتار یك نقص به شمار می آید. این رفتار از كاستی در هوش اجتماعی فرد سر چشمه می گیرد.هوش اجتماعی خوب به ما كمك می كند كه ارتباطات خود را با اطرافیان، دوستان و آشنایان به خوبی ادامه دهیم.

ما معتقدیم كه پس از ازدواج باید رابطه های مجازی و مطبوع زوجین گسترش یابد.درواقع فرزندان ما هر چه بیشتر با مردم ارتباط داشته باشند، اطلاعات بیشتری كسب می كنند.اگر فرزندان ما در خانه تنها پدر و مادر را ببیند، دایره اطلاعات او بسیار محدود و كوچك باقی خواهد ماند، در حالی كه اگر در هر ماه با بیست نفر معاشرت داشته باشد، هم اطلاعات افزون تری خواهد داشت، هم از توانایی سازگاری پیشرفته تری برخوردار خواهد شد.

در آینده، فرزندان ما با خانواده همسر خود، به راحتی سازگاری می یابند.

در واقع، یكی از دلایل ناسازگاری ما با خانواده همسران، این است كه در دوران زندگی مجردی، تنها پدر و مادر را دیده ایم و بس !

اگر هم كسی بعد از سال و ماهی آمده است، بر ضد او چنان حرف هایی شنیده ایم كه مپرس.

خانم ها بیش از آقایان پشت سر دیگران غیبت می كنند. این غیبت ها رابطه بچه ها را با دیگران تخریب می كند. شما در نبود كسی كه امروز میهمان شما است تا آنجا كه می توانستید، بد گفته اید، آنهم بدگویی در حضور بچه ها، اما امروز از او یك پذیرایی شایسته به عمل می آورید.

شما با این رفتار متناقض، سازمان ارتباطات كودك را مغشوش كرده اید.دیگر فرزند شما به هیچ كس اعتماد نخواهد كرد. او هیچ رفتار محبت آمیز و هیچ پذیرایی گرمی را علامت صمیمیت نخواهد گرفت. او می پندارد كه همه مثل شما، در دل با دیگران بد هستند و در ظاهر تغظیم و تكریم می كنند !

بسیاری از خانم ها، سال ها زندگی را یا قهر می گذرانند یا در برنامه ریزی برای قهر؛ یا با كسی ارتباط ندارند، یا اگر ارتباطی دارند، موقتی است.

به دلیلی مشابه، در اختلافات زناشویی، خانم ها آغازگر مشاجره اند و آقایان پایان دادن به آن مشاجرات را به عهده می گیرند. گاهی خانم ها چنان دعوا را ادامه می دهند كه كار را به قرار در محضر می كشانند !

در پایان نیز همه در محضر حاضر می شوند جز ایشان !

                            مقایسه هوش اقتصادی زنان و مردان

در هوش اقتصادی، خانم ها رتبه اول را دارند، آقایان رتبه دوم. هر زنی در هر طبقه و سطح اجتماعی و تحصیلاتی به مسائل اقتصادی فكر می كند.

درست به همین دلیل، در تمام دنیا، خانم ها به مشاغل اقتصادی گماشته می شوند. پشت صندق اغلب فروشگاه ها خانم ها نشسته اند.

دقت خانم ها در محاسبه اقتصادی با هیچ مردی قابل مقایسه نیست. حتی مردهای وسواسی نیز در امر محاسبه اقتصادی به پای خانم ها نمی رسند.

مرد وسواسی، فرد بسیار دقیقی است، اما در محاسبه اقتصادی از خانم ها عقب می ماند. برتری خانم ها در هوش اقتصادی دلیل آن است كه مشاورین اقتصادی اغلب ثروتمندان معروف، خانم هستند.

شاهد دقیقی بر هوش اقتصادی خانم ها این است كه در مملكت ما خانم ها با هر حقوقی زندگی را به خوبی اداره می كنند.چنان زندگی را اداره می كنند كه وقتی وارد منزل آنها می شوید، هر چیزی را به جای خود می بینید. در یخچال چیزی دارند، در تزئینات منزل كاری كرده اند، البسه و پوشاك خوبی تهیه كرده اند. چنان كرده اند كه به ظاهر، همه چیز را به زیبایی سامان داده اند.

برای كسب یك تجربه جالب خوب است وارد جمع های خصوصی خانم ها و آقایان شوید. جمع هایی مثل خوابگاه دانشجویی یا خوابگاه كارگری و امثال آن.

روزی كه نزد آقایان می روید، هیچ چیز ندارند كه خودشان بخورند گاه می بینید كه حتی یك تكه نان نیز ندارند، در گرسنگی روزنامه می خورند !

شكل اتاق و نظافت آن اغلب گفتنی نیست !

آنها هر چه تخمه داشته اند خورده اند، و هر چه میوه داشته اند پوست كنده اند !

اما در مقابل، روزی كه وارد خوابگاه دختران می شوید، در اتاق ها می بینید كه روی یك میز لیوانی گذاشته اند كه درون آن دو شاخه گل است. پوستر زیبایی روی دیوار زده اند، اتاق را در كمال نظافت نگه داشته اند. برای شما كه میهمان هستید، چیزی دارند، دو تا سیبی می آورند یا دو شیرینی !

هوش اقتصادی زنان چنان توفیقی به زنان داده است كه در زندگی، آنها مردان را اداره می كنند.

به مناسبت همین كلام، از خانم ها می خواهم كه در این مدیریت اقتصادی راه اعتدال پیشه كنند، وقتی آقایان همه زندگی را به اختیار شما گذاشتند، شما هم برای گذران عادی زندگی آقایان، چیزی در نظر بگیرید. آنها را با جیب خالی روانه كوچه و خیابان نكنید.

خانم ها در تمام طبقات اجتماعی، مدیریت اقتصادی بهتری نسبت به آقایان همان طبقه اجتماعی دارند.

 نوشته شده توسط:فرزاد

ویرایش:دوشنبه 20 آذر 138501:12 ب.ظ

http://www.evreux-nature-environnement.org/v2/node/312
جمعه 6 اردیبهشت 1398 02:20 ب.ظ
ブランドコピー代引き通販!スーパーコピーブランド時計販売専門店!
https://www.protekgroup.com/ru/reviews
جمعه 30 فروردین 1398 01:30 ق.ظ
スーパーコピーブランド専門通販店
https://kubanfss.ru/gallery
جمعه 30 فروردین 1398 01:30 ق.ظ
腕時計コピー
http://midirectorioempresarial.es/directorio-de-negocios/covap/
جمعه 30 فروردین 1398 01:29 ق.ظ
楽天スーパーコピーブランドは正直商売で世界数々超一流のブランドバッグコピー、ブランドコピー財布
is psychic real
سه شنبه 30 آبان 1396 07:28 ب.ظ
چطوری من می توانستم سوگند یاد کنم که من در این سایت حضور داشته ام
قبل از اینکه پس از بررسی برخی از پست ها متوجه شدم این جدید است
به من به هر حال من مطمئنا خوشحال هستم و آن را پیدا کردم
علامت گذاری به کتاب و چک کردن اغلب!
std testing
شنبه 13 آبان 1396 06:18 ب.ظ
آیا وبسایت شما صفحهی تماس برای کاربران دارد؟ من مشکل پیدا کردن آن را دارم، اما من می خواهم
برای ارسال یک ایمیل به شما من توصیه هایی برای شما دارم
وبلاگ شما ممکن است علاقه مند به شنیدن. در هر صورت، عالی
سایت و من منتظر دیدن آن در طول زمان بهبود یافته است.
ask psychic question
چهارشنبه 10 آبان 1396 08:46 ب.ظ
کسی که اساسا کمک می کند تا پست های انتقادی را که من می گویم کمک کنم.
این اولین بار است که من وب سایت خود را تا کنون مرور کرده ام؟

من با تجزیه و تحلیل شما ساخته شده ساخته شده برای ایجاد این واقعی را باور نکردنی شگفت زده کرد.
کارت عالی بود!
امیر101
سه شنبه 21 آذر 1385 10:12 ق.ظ
سلام فرزاد ( رضا ) جون
خوبی
امیر هستم هم نورد همیشگی
به ما هم سر بزن
خوش باشی
بابای
یک دوست
شنبه 18 آذر 1385 02:12 ق.ظ
از شما به خاطر کمکی که به من کردید متشکرم

آرشیو موضوعی

آرشیو

آخرین پستها

نویسندگان

لینکستان

لینکدونی

نظرسنجی

  • مطالب این وبلاگ چطوره

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic